שרביט הקסם

Manfrotto 561BHDV-1', מונופוד וידאו, מונופוד
Manfrotto 561BHDV-1 Monopod
תובנות מצילום עם המונופוד החדש של מונפרוטו
אני קניתי אותו לפני כחודשיים והאמת מאז יצא לי לצלם איתו בשלושה סטים שונים, עם דרישות שונות לגמרי.
אני מודה שהכוונה הראשונית הייתה, מונופוד למצבים צפופים בין אנשים, שחצובה היא בלתי אפשרית ולמצבים שצריך לדלג לא מעט מנקודה לנקודה.
אבל כל כך התאהבתי בו, שהתחלתי להשתמש בו גם בסרטי תדמית, ששם יש זמן ומלא מקום להקים סט ולצלם שוב ושוב ושוב את אותה סצינה.
ועדיין, פשוט כיף להשתמש בו, הוא פותח כל כך הרבה אופציות שזה מדהים.
קודם כל, הציוד שלי כבד, מצלמה, זום, מיק, עדשה כבדה, VF, וזה לפני ברים עם פולו פוקוס לפעמים, זה פשוט כבד, תוסיפו לזה ריג ואתם סוחבים על הכתפיים לא מעט והאמת אני לא כך מחבב את הריג שלי, או לפחות עוד לא למדתי לאהוב אותו. מה שפה, לא צריך בכלל ללמוד, זה פשוט קורה.

בוא נדבר על התמונה ומשם נמשיך, אפשר לראות למעלה, שאני הצמדתי את הזום לידית עם קלפר. לא מומלץ. זה אומנם עובד נהדר, אבל מונופוד אי אפשר לעזוב- הוא נופל והדרך היחידה היא על ידי שיחרור מהיר של כל הציוד ולשים על שולחן קרוב ואת המונופוד להניח על הרצפה, מה שפה לא היה אפשרי כי הזום מחובר למונופוד ובו זמנית מחובר עם כבלים למצלמה – זו הייתה טעות מעייפת, הכוונה הייתה לחסוך במשקל של הברים, אבל בדיעבד קחו ברים אם יש לכם ותצמידו את הזום לאחד מהם.
דבר נוסף שאפשר לראות, לא התחשק לקחת איתי פאוץ, מה אני ילד בשנות השמונים? אני אוהב שיק. אז ויתרתי על תענוג ורק תליתי קייס קטן ורוד שבתוכו בטריות ספייר למצלמה ולזום וכרטיסי זכרון ספייר, כי לנטוש שוט טוב באמצע רק בגלל שאני רוצה להיות שיקי, זה כבר מוגזם.

הנה באה עוד אחת
Manfrotto 561BHDV-1
מה עוד קורה פה, יש על העדשה פילטר ND variable
רכישה מצויינת מאיביי, וכך מתאפשר לצלם לרוב רק על תריס 1/48 שזה חשוב ביותר.
כמו כן, יש NTG-2 מיקרופון ועדשת סמיאנג 35ממ קבועה גרסת וידאו, אבל על זה בפעם אחרת.
נחזור למונופוד – ראש וידאו, בתוספת הרגלונים של המונופוד נותנים גמישות לתנועות חלקות, אתם יודעים, התנועות הקטנות האלו, שהופכים את השוט לנושם, הם הם השדרוג הרציני פה.
בנוסף, אפשר להחזיק את המונופוד מעל הראש, בהטיה של 90 מעלות, כאילו אתם הולכים לעלות מתח, ובעצם יוצא שאתם יכולים לצלם שוט עליון די בקלות, הנה פריים לדוגמא מסרט תדמית שצילמתי לאחרונה לרקדנית בטן.
שוט עליון, שוט עילי, מבט ציפור, מונופוד
דרך אגב, השוט יצא רועד ביותר והאמת בלי להתאמץ כלל, בCS6 עוד בפרימייר warp stabilizer עושה עבודה מהממת, אומנם כמו תמיד, מוותרים על כ7 אחוז מהפריים, אבל זה כאין וכאפס לעומת התוצאה שמקבלים. מדהים.

עוד שימוש למונופוד, הוא להחזיק אותו הפוך ואז המצלמה כמעט נוגעת ברצפה, לשוט נמוך ביותר והדבר הוא שימושי ביותר לשוט מתוך רכב -מוציאים דרך החלון ובשניות מצלמים שוט חיצוני ליד הגלגל. מדהים כבר אמרתי?
וזה עוד לא הכל, יש עוד לא מעט שימושים:
שוטים סטטים, שוטים בתנועה כזו או אחרת ועוד, אבל במקום לכתוב על זה אני אצרף לינקים לוידאו, כי אין טוב ממראה עיניים.
כאן תוכלו לראות את השוט מהרכב, זה נמצא בדקה 1:20
וכאן תוכלו לראות וידאו נוסף על השימושים של המונופוד הנ"ל

זהו, מקווה שזה היה לעזר
רק טוב
אדם שרז | סטודיו אממה

 

כתיבת תגובה

Required fields are marked *.

*